понедељак, 19. децембар 2011.

Improstor #31

Omladinski Centar CK 13
Nedelja, 25.12.2011.
21h
Ulaz: 200 rsd



Svetlana Maraš & WoO je novonastali duo dvoje muzičara sa beogradske experimentalne muzičke scene, koji na jedinstven način ujedinjuju noise, glitch, slobodnu improvizaciju i zvučne eksperimente sa strukturisanom i često repetitivnom ili procesualnom muzikom. Svetlana za izvođenje koristi laptop, elektroniku i pure data patcheve, dok WoO električnu gitaru, mobilne uređaje i efekte .

www.svetlanamaras.com
www.woo.belgradenoise.com


ZENIT SESSIONS / duo

Zenit sessions je trio improvizacione muzike osnovan 2011. godine u Beogradu, sačinjen od gudačkih instrumenata (violina, violončelo), trzačkih instrumenata (harfa, citra) i malih perkusija i zvučnih objekata. Osnivači Manja Ristić, Milana Zarić i Ivana Grahovac poseduju klasičnu muzičku edukaciju, svaka ponaosob dolazi iz jake tradicije izvođaštva kamerne muzike i sa dugačkom listom aktivnosti i kreativnih kolaboracija u savremenoj i primenjenoj muzici kao i u multimedijalnoj i konceptualnoj umetnosti.

Zenit sessions je osnovan sa idejom da preraste u kolektiv orijentisan na rekonstrukciju improvizacone scene kod nas. Kroz saradnje i razmenu znanja i iskustva u 2012. planirani su brojni nastupi sa muzičarima/autorima iz zemlje i insotranstva kao i različiti formati radionica improvizacione i elektro-akustične muzike.

Ovo prilikom Zenit sessions se predstavlja kao duo – violina/harfa i zvučni objekti.

O autorima:

Milana Zarić, diplomirana na FMU u Beogradu a potom nastavila školovanje na Trinity College of Music u Londonu, gde je studirala sa mentorima: Gabriella dall’Olio, Imogen Barford i Sioned Williams. Tokom studija u Londonu učestvovala je na brojnim seminarima i master-kursevima za solo harfu gde sarađuje sa renomiranim svetskim imenima. 2004. godine dobija mesto vođe harfi u Operi naradnog pozorišta u Novom sadu, a 2005. dobija mesto vođe harfi u Beogradskoj filharmoniji.

Kao solista i kamerni muzičar nastupala je u Srbiji, Hrvatskoj, Sloveniji, Velikoj Britaniji, Holandiji, Rumuniji, Švedskoj, Austriji, Francuskoj i Češkoj.

U junu 2011. Milana je završila Master studije u Holandiji na Kraljevskom konzervartorijumu za muziku, na odseku za improvizacionu muziku. Njen završni koncert bio je na programu NEW Festival at Theater de Regentes u Hagu. Više o autoru: www.milanazaric.com

Manja Ristić, (1979), diplomirala na FMU u Beogradu – instrument violina; PGDip završila na Royal College of Music u Londonu. Kao solo i kamerni muzičar nastupala je širom Velike Britanije, Francuske, Austrije, Nemačke, Belgije, Holandije, Danske, Italije, Mađarske, Slovenije, Hrvatske, Makedonije, Bosne, Crne Gore i Srbije. 2004. osniva Udruženje multimedijalnih umetnika AUROPOLIS. Osim profesionalne violinističke karijere Manja je multimedijalni umetnik i interdsiciplinarni istraživač sa velikim brojem performansa i kuriranih izložbi izvedenih u zemlji i inostranstvu, zatim, kulturni aktivista, (‘A Soul for Europe E.E.I.G. – član Strateške grupe), edukator, radio spiker, producent savremene muzike i izdat pesnik. Manja je autor svetkse antologije savremene poezije na 43 jezika pod nazivom 11 9 Web streaming poetry, i koordinator NOFM internet radio stanice. Živi i radi u Beogradu.

www.auropolis.org

www.milanazaric.com

www.myspace.com/eruptionstrings

петак, 16. децембар 2011.

Improv-Session u CK13

Improv-Session u CK13
Vreme:21h
Datum:18.decembar
Ulaz: slobodan

Đurović/Jakovljević/Lazić/Rašković/Vernački/ IMPROVED! AND ADVANCED!
THE 2nd EDITION!

Filip Đurović - bubnjevi (Ćartun, Emanuil)
Dimitrije Jakovljević - el.gitara (Men)
Ozren Lazić - bubnjevi (Men, Hton, Tizzies)
Vladimir Rašković - bas (Množizvuk)
Predrag Vernački - el.gitara (Emanuil, Magnetic Poetry, Stranded)

Ovo je drugi nastup ovih novosadskih muzičara aktivnih u različitim muzičkim kolektivima i projektima.

среда, 9. новембар 2011.

Nadja, Aidan Baker i GHONE - 13.11.2011. u Omladinskom centru CK13

Improstor i CK13 s ponosom vam predstavljaju 3 benda na balkanskoj turneji: Nadja (CA), Aidan Baker (CA) i GHONE (GR)

Nadja - www.nadjaluv.ca
Nadja - duo koji čine kanadski muzičari Aidan Baker i Leah Buckareff. Muzika koju prave se kreće između eksperimentale, drona, ambijentalne muzike i doom metala. Izdali su brojne albume za izdavačke kuće poput Alien8 Recordings, Conspiracy Records, Hydrahead Records i Robotic Empire.

Aidan Baker - www.aidanbaker.org
Aidan Baker je kanadski muzičar. Nastupa kao solo izvođač i u okviru dua Nadja. Iako višestrani muzičar njegov primarni instrument je električna gitara kojom stvara muziku koja varira od eksperimentale/drona to ambijentalnog post roka i savremene klasične muzike. Izdaje za izdavačke kuće Alien8 Recordings, Die Stadt Musik, Important Records i Beta-Lactam Ring Records.

GHONE
Ovo će biti prvi put da nastupaju van Grčke. Iznenađenje i za muzičare i za publiku!

Karte u pretprodaji možete kupiti od 10. oktobra u Klubu Omladinskog centra CK13, od 17h do 23h svakoga dana sem nedelje ili ih možete rezervisati slanjem emaila na improstorns@gmail.com

среда, 19. октобар 2011.

Improstor #29

26.10.2011.
Omladinski centar CK13, Novi Sad
Ulaz: 200 rsd

Ilia Belorukov saksofon,elektronika-solo set

Léon feat. Rodolphe Loubatière(drums)

Bass trio-Léon feat. Vladimir Rašković (e. bass)


Ilia Belorukov je saksofonista iz Sankt Peterburga. Radi na polju slobodne improvizacije, free jazza i elektroakustične muzike. Član je različitih muzičkih projekata poput Wozzeck, Wooden Plants, Dots & Lines, Punktieren i drugih... Takođe učestvuje i u drugim muzičkim žanrovima od hardcora do savremene klasične muzike, sarađuje sa plesnim trupama i slikarima.

www.belorukov.blogspot.com
www.myspace.com/belorukov

Léon je bas duo iz Švajcarske koji čine Raphaël Ortis i Louis Schild. Prvi put su nastupili u okviru Microfestivala u januaru 2011. Ovaj duo je skoncetrisan na improvizaciju i dinamiku koju je moguće stvoriti između dva basa. Ubrzo se ovaj muzički projekat proširio i uključuje promenjive muzičare na bubnjevima ili perkusijama što omogućava obnavljanje i osvežavanje muzičkog jezika koji stvaraju. Mehanički zvuci i organska buka predstavljaju zvuke čija se forma neprestano i iznova stvara.

www.ortis.ch/leon
http://louisschild-projets.blogspot.com/

среда, 5. октобар 2011.

Improstor #28

7.10.2011. 21h
Nublu, Novi Sad
ulaz besplatan

Pie ‘n’ mash (Francuska)



Pie ‘n’ mash, popularno englesko jelo, poslužilo je kao naslov saradnji dvojice iskusnih muzičara, Olivier Toulemonde-a i Mathias Forge-a, koji su svoje zvučne “gurmanluke” zabeležili u šefildskom studiju, januara 2010. godine. Spoj neklasičnog pristupa trombonu (Mathias Forge), i ozvučenih i akustičnih objekata (Olivier Toulemonde), rezultira interesantnom
muzičkom komunikacijom zasnovanom prvenstveno na improvizaciji, kroz preispitivanje rastojanja između dva zvučna izvora, oštrim dinamičkim promenama i neuobičajenim efektima.

http://www.anothertimbre.com/page74.html

Olivier Toulemonde

Improvizator i kompozitor, posvećen slušanju i istraživanju zvuka u odnosu na prostor. Takođe se bavi i elektro-akustičnom muzikom. Jedan od osnivača projekta “Collectif Ishtar” koji okuplja 20 muzičara i igrača. Autor je velikog broja albuma i različitih projekata u saradnji sa ostalim
izvođačima, i aktivno prezentuje svoj rad na muzičkim festivalima kao što su Musique Action (Vandoeuvre), Densités (Fresne-en-Woëvre), Rencontres de musiques Spontanées (Rimouski -Canada), NPAI (Niort), LEM (Barcelona), Glasgow International festival, Re:Flux (Moncton -
Canada), Festival des Musiques Innovatrices (St Etienne)...

http://www.olivier-toulemonde.com/bio_065.htm

Mathias Forge

Svoju muzičku karijeru započeo je kao klavirista u nekoliko jazz sastava po uzoru na Thelonious Monk-a, a kasnije kroz saradnju sa Joelle Leandre-om, Sebastien Coste-om, Ishtar kolektivom i mnogim drugim muzičarima, istražuje široko polje improvizovane muzike. Kao i njegov kolega iz dua, učestvuje u projektima sa muzičarima, plesačima i performerima. Njegov muzički izraz nastaje uz pomoć trombona, prepariranog klavira i radija.

http://www.creativesourcesrec.com/artists/m_forge.html

ulaz slobodan

четвртак, 29. септембар 2011.

Improstor #27

KIM MYHR
5.10.2011. 21h
Omladinski centar CK13, Novi Sad
Ulaz: 200 rsd


Kim Myhr (rođen 1981. godine) je aktivan gitarista norveške kreativne muzičke scene i redovno nastupa širom Evrope, Australije, Azije i Amerike.

Iako kompozicija predstavlja cenjenu aktivnost za Myhra, njegov glavni fokus je na improvizaciji i dugoročnim saradnjama sa sastavima Mural, Silencers, Time Art Ensemble, Murmur, i u formi dua sa Sebastien Roux-om, Nils Ostendorfom i Jim Denleyem.

Pored stvaranja muzike, Kim Myhr je direktor Fri Resonans festivala u Norveškoj, i jedan je od ključnih figura u izdavačkoj kući SOFA.

Myhrov prvi samostalni album će biti objavljen početkom 2012.

http://www.kimmyhr.com/
Youtube 1
Youtube 2
Youtube 3

среда, 21. септембар 2011.

Improstor #26

Omladinski centar CK13,Novi Sad
28.9.2011. 21h
Ulaz:150rsd


program:

Márkos-Mezei
duo

Albert Márkos (HU) -čelo
Szilárd Mezei (SRB) – viola

Szilárd Mezei trio

Istvan Čik - bubnjevi
Ervin Malina- kontrabas
Szilárd Mezei–viola

nakon program sledi
kolektivna improvizacija svih učesnika i gostiju


http://www.myspace.com/albertmarkos#!/albertmarkoshttp://www.myspace.com/albertmarkos#!/albertmarkos
http://www.szilardmezei.net/
http://www.szilardmezei.net/http://improstor.blogspot.com/ http://improstor.blogspot.com/

понедељак, 19. септембар 2011.

Radionica - UVOD U MUZIČKI TEATAR - Ane Đorđević


30. septembar - 1. oktobar

SADRŽAJ RADIONICE

Radionica je zamišljena kao pozorišna “laboratorija” u kojoj će učesnici kroz različite muzičke i dramske tehnike, vežbe i improvizacije istraživati kompleksnu interakciju između muzike i pozorišta.

U prvom delu radionice akcenat će biti stavljen na praktično istraživanje sledećih tema:

- Zvuk u prostoru

- Telo izvođača u prostoru

- Dramski principi u muzici (scenski prostor, dramaturgija, radnja, lik, reč itd)

- Muzički principi u pozorištu (kompozicija, ritam, tempo, zvuk, melodija itd)

Istraživanje ovih tema vodilo bi kreiranju manje muzičko-scenske celine u drugom delu radionice.

Radionica je otvorena za muzičare, glumce, performere.

Učešće na radionici je besplatno.

Raspored

petak 30.septembar:

11h do 14h - upoznavanje učesnika sa osnovnim tehnikama i metodama rada

14h do 16h - pauza za ručak i odmor

16h do 19h - nastavak rada

subota 1.oktobar :

11h do 14h - rad na kreiranju muzičko-scenske celine

14h do 16h - pauza za rucak i odmor

16h do 19h - nastavak rada

21h javna prezentacija rada

Prijava za radionicu se moze naći na stranicama

improstor.blogspot.com

http://kcns.org.rs/

Prijave za radionicu slati na jazzlitt@eunet.rs

improstorns@gmail.com

Telefoni za dodatne informacije: 021/ 527-852 od 9-14h- svakim radnim danom

064/ 169 08 79

O MUZIČKOM TEATRU

Korišćenje muzike u pozorišnoj praksi ima dugu tradiciju - počev od antičkog grčkog teatra, gde je jedinstvo muzike, teksta i plesa smatrano kao “idealna umetnička forma”, preko Vagnerove vizije o razvoju “totalne scenske umetnosti”, raznovrsnih muzičko-scenskih ostvarenja avangardnih umetnika poput Artoa, Apije, Krega, Mejerholda, pa sve do savremenog teatra koji tretira muziku kao veoma moćno izražajno sredstvo na sceni.

Poslednje dve decenije, možemo primetiti izvestan “muzički zaokret” u savremenim pozorišnim produkcijama, koji postaje predmet proučavanja teatrologa, reditelja i to prvenstveno na području Nemačke i Francuske. Porast interesovanja za ponovno “otkrivanje” različitih načina upotrebe muzike u pozorištu vidljiv je u radu reditelja kao što su Piter Bruk, Hajner Gebels, Kristof Martaler, Žorž Apergis, itd. Neophodno je istaći da u radu pomenutih reditelja vidimo razvijanje novog žanra u pozorištu, koje Hans Tis Leman naziva “pozorište kao muzika”.

U ovoj novoj vrsti pozorišta, muzika prestaje da bude samo “dopunska” auditivna aplikacija, već postaje organski povezana sa dramskim zbivanjem na sceni. Tekst, gluma, scenografija i celokupna režija bivaju organizovani prema muzičkim principima i pravilima. Razvijaju se novi pojmovi kao što su muzikaliziranje, muzička dramaturgija, komponovani teatar itd.

Ana Đorđević-biografija
Diplomirani muzičar - pijanista. Tokom studija na muzičkoj akademiji, osvojila je niz nagrada na međunarodnim i domaćim takmičenjima, nastupala kao solista i kamerni izvođač. Nakon završenih studija, svoj rad nastavlja u pozorištu “Ogledalo” (Beograd) u kome je radila kao muzički saradnik i učestvovala u realizaciji nekoliko projekata.
2008. godine, kao dobitnik stipendije evropske komisije, odlazi na školovanje u Brisel gde na univerzitetu ULB pohađa « Master in performing art- theatre » Tokom svojih master studija, aktivno je proučavala razvoj muzičkog teatra i muzičke dramaturgije u stvaralaštvu Hajner Gebelsa, Kristof Martalera, Žorža Apergisa itd. Učestvovala je na konferencijama i seminarima iz oblasti muzičkog teatra; tvorac je nekoliko muzičko-pozorišnih performansa.
Nakon završenih master studija u Briselu, vratila se u Beograd sa ciljem da domaćoj pozorišnoj sceni približi evrposke tendencije u domenu muzičkog teatra.

понедељак, 12. септембар 2011.

Improstor #25

Mats Gustafsson i Swedish Azz u Novom Sadu!!!
Omladinski Centar CK 13 i Improstor predstavljaju:

!!!!Swedish Azz!!!!
6.9.2011.
Omladinski Centar CK13
Vojvode Bojovića 13
Novi Sad, Serbia
23h
Ulaz 200 rsd

Jedan od najznačajnijih i trenutno najaktivnijih muzičara svetske jazz i free jazz scene predstaviće se novosadskoj publici sa svojim sastavom Swedish Azz, kojeg čine muzičari u šarolikoj instrumentalnoj postavi i koji na jedinstven i inventivan način izvodi dela iz zlatnog perioda švedskog jazza 50ih i 60iih godina.

Poreklom iz Švedske, Gustafsson je aktivan je na svetskoj sceni poslednjih 15 godina i to u raznim sastavima poput the Thing i novoformiranog Swedish Azz, i kolaboracijama sa muzičarima i grupama najrazličitijih žanrova, poput : Jim O´Rourke, Sonic Youth, Paul Lovens, Barry Guy, Peter Brötzmann, Derek Bailey, Günter Christmann, Sven-Åke Johansson, Philipp Wachsman, Paul Lytton, Sten Sandell, Yamataka Eye, Sebi Tramontana, Roger Turner, Hamid Drake, Ken Vandermark, Lee Ranaldo, David Grubbs, Thurston Moore, David Sandström, The Nomads....

Swedish Azz -
Mats Gustafsson – saksofoni,elektronika
Per-Åke Holmlander – tuba, cimbasso
Kjell Nordeson - vibrafon
dieb13 – garmofoni,elektronika
Erik Carlsson - bubnjevi


http://swedishazz.klingt.org/
http://matsgus.com/

Ulaz-200 rsd

Improstor #24

26.8.2011.
Bašta NuBlu-a, Novi Sad
21h
Ulaz slobodan

Szilárd MEZEI– viola (SRB)
Joel GRIP - kontrabas (F)

gosti --Andrea Berendika-flauta,saksofon
Tijana Stanković-violina

ulaz slobodan

www.joelgrip.com
www.szilardmezei.net

недеља, 14. август 2011.

Improstor #23

19.8.2011.
21h
Bašta NuBlu-a, Novi Sad

Devetnaestog avgusta prošle godine, u bašti kafe-knjižare NuBlu održan je prvi u nizu koncerata improvizovane muzike pod nazivom IMPROSTOR. Tada su nastupili Vladimir, Predrag i Ivan.
Godinu dana kasnije, na istom mestu u formi kvarteta :

Predrag Vernački - balalajka
Ivan Čkonjević - mandolina
Vladimir Rašković-floor tom,objekti
Tijana Stanković -violina



Kao gosti na koncertu nastupiće i trio Đoković, Lazić i Jakovljević
koji će izvesti svoju "muziku za gitare i bubnjeve".

ulaz slobodan

уторак, 26. јул 2011.

Improstor #22

30.7.2011.
Omladinski centar CK13
Novi Sad
21h
Ulaz: 150rsd


Predstavljamo dva sastava iz Švajcarske!!!!
Heu{s-k}ach i Metzger & Bauer


Heu{s-k}ach je vrlo tih improvizatorski duo koji čine d’incise i Marcel Chagrin. Zvuk ovog sastava možemo opisati kao mešavinu izdistorziranog drona, bluza, folka...
čine ga : D'incise: laptop, objekti
Marcel Chagrin: gitara, bas bubanj

Za više informacija: http://www.dincise.net/heu ​skach/index.html

Metzger & Bauer je prljavi pank-bluz sastav. Za zvuk koji proizvode kažu da je na relaciji Screamin’ Jay Hawkins – Tom Waits.
Možete ih čuti ovde:
http://www.dincise.net/trs ​f/MB/

понедељак, 27. јун 2011.

Improstor #21

30.6.2011.
20h
Dvorište CK 13


Koncert na otvorenom , u dvorištu Crne Kuće

S8 Improv Collective je kvartet koji istražuje mogućnosti slobodnog muziciranja. Pored svojih instrumenata članovi sastava služe se snimljenim zvucima, kuhinjskim predmetima kao i Super 8 trakama čiji sadržaj dopunjava spontani zvuk njihovog nastupa.

http://www.myspace.com/s8csoport

MnoЖizvuk je sastav iz Novog Sada/Srbije koji se bavi eksperimentalnom i improvizovanom muzikom. U svom radu istražuje kolektivno-stvaralački proces, zvučnu organizaciju i nestandardno korišćenje konvencionalnih instrumenata. Pored toga, u aktivnosti ovog sastava naglasak je na muzici kao “izvođenju” – otvorenom činu koji teče istodobno s protokom vremena u kojem pomenute zvučne strukture izrastaju i gase se kao opredmećenja gestualne komunikacije.
MnoЖizvuk ce nastupiti sa Nenadom Markovicem truba i Andreom Berendikom,flauta/saksofon

http://www.myspace.com/soundxsound

ulaz 150din

Oba sastava će nastupiti 1.7.2011. u 21h u Klupčetu u Zrenjaninu.

уторак, 14. јун 2011.

Improstor #20

Učesnici radionice "Levegő - Vazduh - Air"

16.6.2011.
bašta kafea NuBlu
21h
Ulaz besplatan

Učestvuju:

Nemana Tasić - bubnjevi

Marina Džukljev-klavir

Milana Bjelobaba-violina

Filip Đurović-bubnjevi

Tijana Stanković-violina

Svetozar Nešić-klavir

Andrea Berendika-flauta,saksofon

ulaz slobodan

уторак, 10. мај 2011.

Radionica improvizovane muzike Silarda Mezeija

LEVEGŐ – VAZDUH - AIR

Radionica Silarda Mezeija

Radionica improvizovane muzike

20.- 22. maja 2011.

Klub „Tribina Mladih“ Kulturnog Centra Novog Sada

Prijava za radionicu - Aplikacija (download link)

Program radionice

Radionica je otvorena za sve vrste sastava, sve kombinacije instrumenta i muzičara koji vladaju svojim instrumentima, dok poznavanje notnog pisma ne predstavlja uslov za pohadjanje radionice.

Rad kreće od potpuno slobodne improvizacije i odbacivanja muzičkih idioma, a završava se sa sastavljanjem i uvežbavanjem programa, koji se moze izvesti pred publikom.

Radionica se ne bavi jazz-improvizacijom, baroknom i etno improvizacijom ili sličnim, usmerenim improvizacijama, niti je workshop odredjenih muzičara. Rad je zajednički i važno je da učesnici budu prisutni od početka do kraja radionice, da bi se ceo program mogao realizovati konačnim rezultatom – koncertom.

Učešće na radionici je besplatno.

Osnovni koncept je:

1. Potpuno slobodna improvizacija.

–Vežbe za odbacivanje ranije naučenih muzičkih idioma

- Vežbe za boju tona i različitih načina dobijanja neobičnih tonova (širokog spektra) na instrumentu

- Vežbe slušanja drugog i komunikacije između muzičara-improvizatora (od dua, tria, do tuttija)

-Vežbe ritma: rubato, parlando, poliritmija.

2. Usmerena improvizacija

Unapred sastavljene, ili na licu mesta dogovorene labave dramaturgije za određeni instrumentalni sastav i tutti.

3. Dirigovana improvizacija

Usmerena improvizacija sa postojećim, i/ili na licu mesta smišljenim i dogovorenim - dirigentskim znakovima

(tutti).

Raspored

petak 20.maj—16h do 20h -sastanak i medjusobno upoznavanje učesnika radionice i upoznavanje sa

tehnikama i metodom rada;

-nastavak rada do 20h.

subota 21.maj—od 11h do 14h -nastavak rada po metodi i konceptu radionice;

od14h do 16h -pauza za rucak i odmor;

od 16 do 20 h -nastavak rada.

nedelja 22.maj—od 11h do 15h -nastavak rada;

18h -pripreme za koncert-prezentaciju;

20h - koncert-prezentacija rada;

Prijava za radionicu se moze naći na stranicama http://improstor.blogspot.com/

http://kcns.org.rs/

Prijave za radionicu slati na jazzlitt@eunet.rs

improstorns@gmail.com

Telefoni za dodatne informacije: 021/ 527-852 od 9-14h- svakim radnim danom

064/ 169 08 79

Biografija - Szilárd Mezei

Rođen 12.02. 1974. u Senti. Nižu i srednju muzičku školu (odsek - violina) završio u Senti i Subotici. Četiri godine studirao kompoziciju na Fakultetu Muzičke Umetnosti u Beogradu u klasi profesora Zorana Erića. Kao violinista, violista, kontrabasista i kompozitor sa svojim različitim sastavima (od dua do ansambla) od 1990. godine nastupa u više gradova u Evropi, i u Japanu.

Sa tim sastavima svira savremenu improvizativnu muziku, uglavnom svoje kompozicije. Kao kompozitora prvenstveno ga interesuje sprega izmedju improvizacije i kompozicije (takodje i aleatorika Lutoslawskijevskog tipa i kreativna muzika Anthony Braxton-a), jazz i narodna muzika. Kao mladi muzičar sledi put György-a Szabadosa i Bele Bartoka. Aktivno se bavi i pozorišnom muzikom, stalni je saradnik svetski poznatog koreografa kanjiškog porekla, Josefa Nađa.

Svira i autentičnu narodnu muziku i improvizativnu muziku na bazi narodne muzike na narodnim instrumentima oud i kobza.

Svirao na koncertima sa svojim sastavima u zemlji i u inostranstvu (Mađarska, Slovenija, Poljska, Engleska, Austrija, Nemačka, Francuska, Italija, Belgija, Japan).

Izdata su mu blizu 20 CD izdanja kod različitih izdavačkih kuća u Mađarskoj, Engleskoj, Portugaliji, Svedskoj, Poljskoj, Kanadi, Litvaniji i u Sjedinjenim Državama.

Muziku komponuje uglavnom za svoje različite sastave, i za kamerne sastave. Autor je blizu 200 kompozicija.

Nagrade:

1996. Düsseldorfer Altstadt Herbst, Posebna nagrada za improvizaciju (u duetu sa pijanistom Valentinom Cesnjevar), Düsseldorff, Nemačka.

1998. Međunarodna Tribina Kompozitora, Beograd, Treća nagrada (studentska kategorija) za kompoziciju (TRIO) za flautu, klavir i udaraljke.

2000. Sterijina nagrada za muziku u predstavi „Pripitomljavanje“ Novosadskog Pozorišta 2004. 54. Festival Profesionalnih Pozorišta Vojvodine, Subotica, nagrada za muziku u predstavi „Via Italia“ Novosadskog Pozorišta

2009. Nagrada „Joakim Vujić“ za muziku u predstavi „Bura“ Narodnog Pozorišta u Nišu.

2009. Nagrada FORUM kuće „Vojvodjanska Umetnička Nagrada“ za dosadašnje stvaralaštvo na polju muzike.

Član Udruženja Kompozitora Srbije, i takođe član Organizacije „Győrfree“(Radionica za Jazz, Improvizovanu- Savremenu- i Narodnu Muziku), Mađarska.

Kao predavač i učesnik sarađivao u više radionica za improvizovanu muziku, kao i u radionicama za intuitivnu muziku na kursevima za razvoj licnosti. Često svira zajedno sa istaknutim muzičarima improvizovane muzike u zemlji i inostranstvu. Tekstove o muzici objavio u časopisima Orbis (Kanjiža), Új Symposion (Novi Sad), i Műhely (Djer, Mađarska).