понедељак, 12. децембар 2016.

Improstor #86

Improstor #86
17.12.2016.
21h

Reformatorska hrišćanska crkva
Šafarikova 5, Novi Sad

Ulaz 200 rsd



Balaž Pandi je bubnjar iz Mađarske. Sarađivao je i bio na turnejama sa raznovrsnim sastavima širom sveta uključujući Venetian Snares, Otto von Schirach, Last Step, To Live and Shave in L.A., The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble and Zu.
Od 2009. često svira sa Merzbow-om sa kojim objavljuje tri live albuma. Od skora, Pandi i Merbow nastupaju sa Mats Gustafsson-om kao trio sa kojim su izdali album Cuts za Rare noise records (2013). Od 2015. na albumima Cuts of Guilt, Cuts Deeper im se pridružuje Thurston Moore iz Sonic Youth.Balázs započinje electronica-metal-breakcore projekat sa Bong-Ra aka Wormskull 2010 (njihov prvi album "Sound of Hell" je izdat 2011).Takođe je sarađivao i sa italijanskim eksperimentalnim bendom Zu.Njegovi aktuelni projekti uključuju: italijanski doom bend Obake, Metallic Taste of Blood (u saradnji sa Colin Edwin-om iz benda Porcupine Tree, Eraldo Bernocchi iz benda Obake i Jamie Saft-om, kao i Slobber Pup (Jamie Saft, Joe Morris i Trevor Dunn).Od 2012. nastupa solo na eminentnim festivalima.


Marina Džukljev je pijanistkinja iz Novog Sada.Aktivna je na polju savremene muzike, improvizacije i primenjene muzike.Sarađivala je muzičarima poput: Nina de HenneyDiatribes, Urs Leimgruber, Tomaž Grom, Joel Grip, Albert Markos, Szilard Mezei, Yedo Gibson, Vasco Trilla, John Dikeman, Vid Drašler, Helene Labarriere, Andrej Fon, Jaka Berger, Manja Ristić, Herman Muntzing i mnogi drugi.Ostvarila je snimke za nacionalne kuće poput: RTS 3, Radio Beograd 3, Radio Novi Sad, i dugogodišnja je saradnica Novosadskog pozorišta Ujvideki Szinhaz.Nastupala je širom Evrope i regiona na festivalima: Novosadski Jazz festival, Međunarodni Festival aktuelne muzike Interzone, Chilli Jazz, Dani Švajcarske muzike u Srbiji, Fono Budai Zenehaz (Budimpešta), Festival nezavisnog stripa Novo Doba, Confine Aperto, 4 State Session, FriForma, ImproCon, Rojišče, Sajeta Art and Music Festival, Šopron Shuffle,a redovno nastupa na koncertima improvizovane muzike ImprovE (Beograd) i Improstor (Novi Sad).
Član je kvarteta, septeta, tenteta i velikog ansambla kompozitora i violiste Silarda Mezeia, sa kojim dugi niz godina snima i objavljuje izdanja.Aktivna je članica dua Jaka Berger/Marina Džukljev, Manja Ristić/Marina Džukljev, i trija Džukljev/Berger/Poderžaj, Mezei/Trilla/Džukljev.

понедељак, 5. децембар 2016.

Improstor #85

Dom B612,
5.12.2016.
U 21 h



Tristan Honsinger and Joel Grip duo

Tristan Honsinger - cello
Joel Grip - contrebasse

It is physical. It is a dance. There is an unknown music. Hidden, to be discovered. Deciphered. There is a past. There is now, and there is a coming. And there is something else. Timeless. Out of time. Swing. There are changes. Time no changes. There are two spines. Backbones of improvisation. And a vast chatter. There is the known. And the to be known. There are two. Human beings? Musical instruments? Mouths? It is physical. It is dance.  There is known music not known to our ears.


Tristan Honsinger is pioneer of what we recognize as European Improvised Music and Free Jazz. As a dancer and verbal actor he takes the genres out of genre. He has always been pushing the boundaries with his ecstatic and vibrant energy. As a fellow musician friend of the origins of the Dutch, French, English and German avant garde scenes he has made landmark music with Derek Bailey, Han Bennink, Misha Mengelberg, Evan Parker, Sven-Åke Johansson, Jean-Jacques Avenel and Marten van Regeteren Altena to name a few. He has also been part of various constellations of Cecil Taylors groups. He is now leading his own ensemble called Hopscotch.



Joel Grip continues to schlepp his double bass around the globe as if it was the ax that chops down the branch he is sitting on. A constant down-fall of music establishing a moist ground for a coming backlash of woodpeckers making those guts vibrate the way you want it. Umlaut, Umlicht and Umdicht are his ambiguous mobile homes under constant construction. Active in the groups اسم, Peeping Tom, Mirror Mind Rose, Ahmed, Borel Grip duo, Je Suis! and наказание to name a few.

недеља, 13. новембар 2016.

Improstor #84

Galerija Rajka Mamuzića
Subota, 19. novembar u 20h
Ulaz: 200 rsd



Nenad Marković, truba
Rođen u Novom Sadu. Od 2001.do 2011. godine živi u Nemačkoj,gde je studirao trubu i baroknu trubu na Staatliche Hochschule für Musik u Karlsrueu,a zatim slede postdiplomske studije na HfM Hanns Eisler u Berlinu .
Bavi se eksperimentalnom savremenom muzikom i muzičkim teatrom. Jedan je od suosnivača ansambla "Laboratorium" koji okuplja članove iz 15 zemalja na 5 kontinenata.
Do sad je nastupao sa grupama savremene muzike kao sto su Klangforum Wien, musikFabrik NRW, Ensemble Contrechamps i Ensemble Modern.Trenutno radi kao profesor trube na novosadskoj Akademiji umetnosti.
Slobodnom improvizacijom kao i istraživanjem nekonvencionalnih izvođačkih pristupa trubi bavi se od svoje 14. godine, i do sada je u ovom žanru nastupao širom Evrope, u Njujorkui Hong-Kongu, te sarađivao sa muzičarima kao što su Dickson Dee, Lucas Niggli, Z'ev, Gil Arno, Michel Doneda, Marino Pliakas, Chris Heenan, Kim Myhr, Antoine Chessex, Jerome Noettingeri dr

https://soundcloud.com/nenad-markovic

Eruption. Duo koji sačinjavaju Manja Ristić i Ivana Garhovac aktivan je od 1997. godine. Kroz nebrojene kolaboracije sa izvođačima, kompozitorima, pozorišnim i filmskim rediteljima, vizuelnim i multimedijalnim umetnicima nastupale su širom Evrope.

Improvizacioni diskurs koji se stvara u interakciji dve umetnice oslanja se na energetski transfer izgrađen kroz intimnu razmenu dinamičkog slušanja čije je osnovno polazište kognitivni narativ. Kroz dugogodišnji zajednički rad ostvarena je specifična sinteza improvizacionog jezika koji se prenosi jedinstvenim zvučnim formama, eksplicitnim auralnim senzibilitetom i bogatom mikrotonalnom zvučnom paletom.

Eruption iza sebe ima osamnaestogodišnju koncertnu arhivu, 4 digitalna i 2 štampana izdanja.

https://eruption.bandcamp.com/
http://eruptionduo.blogspot.com/

четвртак, 20. октобар 2016.

Improstor #83

Omladinski centar CK13, Novi Sad
21.10.2016. 
u 21 h
Ulaz: 200 rsd 


M O N O F O G / Nemanja Sovtić i László Lenkes
Darko jovanović i Lordan Skenderović


m o n o f o g je audio-vizuelni sastav posvećen slobodnoj improvizaciji.

David Sutherland: DIY instrumenti, objekti i kontaktni mikrofoni, fotografije, kolažiranje i video

Tamas Ilauszky: Casio sintisajzer, prepariran bass, pronađeni objekti, audio skulpture 

Gosti: Nemanja Sovtić (trombon) i László Lenkes (el. gitara)

m o n o f o g je osnovan u Budimpešti 2012. godine, od strane umetnika Davida Saterlanda i vajara Tamaša Ilauska. Stvaraju transgresivnu i neidiomatsku muziku. Njihov zvuk je baziran na međuprostoru između sviranja muzike i sound art-a.

Polu auditivni, akustični pikseli u sudaru sa zvukom bass klarineta i violončela koračaju mirno pokraj točka bicikla. Popodne sam snimio sebe kako jedem jabuku, a kasnije je taj zvuk ispunio koncertnu dvoranu.

Sviramo stopalima, u poplavnoj vodi Dunava, prolazniku i gerilskom vajarskom performansu zabeleženog u videu zapisu.

U međuvremenu, na Tilos radiju, dva muškarca u odelima puštaju drugu traku sa "3 dela za radio" sa aluminijumskom folijom i izabranim točkom bicikla.
Crvena izolaciona traka gestikulira sviranje keltskog bubnja, i čuje se pesma i smeh. Pojačajte sve to do 11.

https://youtu.be/76MX9hdvxG8
https://www.youtube.com/watch?v=QHylvjHtzmg
https://www.youtube.com/watch?v=kLrFfmSuhPw
https://www.youtube.com/watch?v=A6AdACKID7I


Darko Jovanović i Lordan Skenderović

Darko Jovanović je gitarista i slikar iz Novog Sada. Dugo vremena je aktivan u okviru Trip Cycle Quartet-a. U poslednje tri godine je sarađivao sa brojnim muzičarima improvizatorske orjentacije. U okviru te saradnje nastaju sastavi: Bloom i Bloom 5. 2016. godine je sa Miljanom Vukojem pokrenuo projekat Audio odela, a takođe je aktivan samostalno u Dako Loop Orchestra.

Lordan Skenderović je trubač iz Novog Sada, aktivan na poljima klasične, elektronske i improvizovane muzike. Sa Darkom Jovanovićem je nastupao u sastavu Bloom 5.

https://www.youtube.com/watch?v=jCDQRIGns9k


петак, 23. септембар 2016.

Improstor #82

IMPROSTOR #82
Vasco Trilla / Szilard Mezei / Marina Džukljev
Zavod za kulturu Vojvodine
1.oktobar 2016. U 20h
Ulaz: donacija



Vasco Trilla je perkusionista koji je poslednjih godina izuzetno aktivan na sceni slobodne improvizacije. Njegov pristup instrumentu se bazira na upotrebi proširenih tehnika kojima komponente bubnja pretvara u teksturalno-melodički instrument. Gudeći, grebući, duvajući, svirajući rukama i koristeći lepezu različitih objekata, način je na koji ovaj inovativni perkusionista proširuje svoj muzički vokabular. Među imrovizatorima sa kojima je sarađivao su i: Lotte Anker, Marshall Allen, Yedo Gibson, Susana Santos Silva, Kaja Draksler, Jasper Stadhouders, Mikloaj Trzaska, Martin Kuchen, Richard Barrett, Jorma Tapio, Christher Bothen, Marc Stucki, Luc Ex. i drugi.
Njegova diskografija broji tridesetak izdanja objavljenih za izdavače: Cuneiform Records (SAD), Altrock Records (Italija), Leo Records (UK)  Discordian Records (Barcelona, Španija), Audition Records (Meksiko), El Negocito Records (Belgija), Jacc Records (Portugal) i Fmr Records (UK).
Samo u 2014. godini je nastupao na više od sto koncerata, širom sveta. Nastupao je u Brazilu, Indoneziji, Rusiji, Norveškoj, Švedskoj, Danskoj, Holandiji, Srbiji, Mađarskoj, Rumuniji, Portugalu, Španiji, Francuskoj, Italiji, Albaniji, Grčkoj, Hrvatskoj, Slovačkoj, Poljskoj, Austriji i Švajcarskoj.
“Trilla jednostavno ne prestaje da se kreće sa jednog zvuka na drugi. Njegova ekonomičnost pokreta je podjednako impresivna kao i zvuk koji proizvodi. U jednom trenutku, saginje se, duvajući kroz rupu u čineli položenoj na opni bubnja pred njim , i čini to toliko jako da se ona podiže momentalno, dok simultano preštimava opnu doboša. Rezultujuća vibracija ispunjava prostor. Trilla je satno precizan alhemičan perkusionista.” Dave Foxall, Jazz Jurnal
Silard Mezei, violista i kompozitor iz Sente, najčešće je opisivan kao stvaralac inspirisan delima Vitolda Lutoslavskog i Entonija Brekstona. U svojim delima lucidno spaja elemente mađarske narodne muzike, fri džeza, pozorišne i savremene komponovane muzike. Domaća publika ga najbolje poznaje sa festivala kao što su beogradski Ring Ring, Kanjiža Jazz Festival, Novosadski Jazz Festival, Interzone itd. Jedan je od retkih autora džeza sa ovih prostora koji izdaje albume za strane izdavače, kao što je prestižna poljska kuća Not Two, Leo Records, Slam Productions i mnogi drugi.
Kao kompozitora, prvenstveno ga zanima improvizacija, a sarađuje i često svira s istaknutim muzičarima poput Róbert Benkő, György Szabados, Mihály Dresch, Michael Hornstein, Tim Hodgkinson, Albert Márkos, Peter Ole Jörgensen, Jens Balder, Joe Fonda, Michael Jefry Stevens, Joelle Leandre, Hamid Drake, Herb Robertson, Frank Gratkowski, Charles Gayle...
Trenutno vodi “Silard Mezei Trio”, “Silard Mezei Septet” i “Silard Mezei Ansambl”.
Marina Džukljev je trenutno aktivna u sferi improv performansa i primenjenih zvučnih umetnosti. Član je nekoliko internacionalnih improv ansambala i jedan je od aktivnih članova kolektiva koji organizuje Improstor. Sarađivala je sa značajnim umetnicima evropske i regionalne scene poput: Diatribes, Urs Leimgruber, Tomaž Grom, Joel Grip, Albert Markos, Szilard Mezei, Yedo Gibson, John Dikeman, Vid Drašler, Jalalu-Kalvert Nelson, Isabelle Duthoit, Markus Krispel, Jaka Berger, Robert Roža, Manja Ristić, Herman Muntzing i drugih.
Saradnju sa Silardom Mezeijem ostvaruje dugi niz godina, kao deo kvarteta, septeta, tenteta i velikih ansambala, kao i kroz niz objavljenih izdanja.
Trio prvi put nastupa zajedno, iako su obojica imali saradnje i koncerte sa Marinom Džukljev.


недеља, 11. септембар 2016.

Improstor #81

Improstor #81  

Dom b-612
15.9.2016.
Koncert počinje tačno u 21h.
Ulaz: dobrovoljna donacija.
Id M Theft Able & Нойзац



Id m theft able je improvizator vocalista / friktista / teksturalista (između ostalog) iz Portlanda (ME, USA). Nastupao je na brojnim festivalima, barovima, dnevnim sobama, kupatilima, plažama, galerijama, knjižarama, zamkovima, podrumima Kanade, Sjedinjenih država i Evrope.

Нойзац je elektro-akustični sastav iz Novog Sada čiji su članovi: Milan Milojković (elektronika), Peđa Okiljević (saksofon) i Filip Đurović (bubnjevi).

уторак, 21. јун 2016.

Improstor #80

22.6.2016. u 21h
Kafe galerija IZBA

Szilárd MEZEI – viola
Ádám MEGGYES - trumpet, cornet
Ervin MALINA – double bass
István CSÍK – drums, percussion


Silard Mezei, violista i kompozitor iz Sente, najčešće je opisivan kao stvaralac inspirisan delima Vitolda Lutoslavskog i Entonija Brekstona. U svojim delima lucidno spaja elemente mađarske narodne muzike, fri džeza, pozorišne i savremene komponovane muzike. Domaća publika ga najbolje poznaje sa festivala kao što su beogradski Ring Ring, Kanjiža Jazz Festival, Novosadski Jazz Festival, Interzone itd. Jedan je od retkih autora džeza sa ovih prostora koji izdaje albume za strane izdavače, kao što je prestižna poljska kuća Not Two, Leo Records, Slam Productions i mnogi drugi.
Kao kompozitora, prvenstveno ga zanima improvizacija, a sarađuje i često svira s istaknutim muzičarima poput Róbert Benkő, György Szabados, Mihály Dresch, Michael Hornstein, Tim Hodgkinson, Albert Márkos, Peter Ole Jörgensen, Jens Balder, Joe Fonda, Michael Jefry Stevens, Joelle Leandre, Hamid Drake, Herb Robertson, Frank Gratkowski, Charles Gayle...
Trenutno vodi “Silard Mezei Trio”, “Silard Mezei Septet” i “Silard Mezei Ansambl”.

Novosadskoj publici će predstaviti najnoviji kvartet, njegov stalni trio u kombinaciji sa istaknutim mađarskim trubačem- Međeš Adamom.

https://szilardmezei.bandcamp.com/album/supernormal-2013
http://szilardmezei.net/


петак, 10. јун 2016.

Improstor #79

 Improstor #79
13.6.2016. u 21h
Planetarijum, Petrovaradinska tvrđava

Improstor #79 će se prvi put održati u planetarijumu u Petrovaradinskoj tvrđavi. 

Nastupaju: 
Nebojša Stefanović (Kraljevo) - el. gitara
Vasa Vučković (NS) - klarinet
Nemanja Sovtić (NS) - trombon
i novosadski sastav Нойзац, koji čine:
Predrag Okiljević (saksafon),
Milan Milojković (elektronika) i
Filip Đurović (bubnjevi)

уторак, 17. мај 2016.

Improstor #78

Muzej savremene umetnosti
24. maj 2016.
20 h

Na #78 Improstoru po prvi put će se predstaviti Liisa Penti, koreografkinja i plesačica iz Finkse.
Zajedno sa Pol Pinjonom na saksofonu, multi instrumentalistom i kompozitorom iz Švedske, kreiraće zanimljiv plesno-muzički performans.

Liisa Penti je jedna od bitnijih ličnosti plesne scene u Finskoj. Od 1987. intenzivno radi kao plesač, koreograf i učitelj, Inspiraciju pronalazi u stalnoj potrazi za novim načinima istraživanja pokreta i stvaranje koreografije.
Diplomirala (BA) je na Opleiding Moderne Dans of Theaterschool (Škola za razvoj novog plesa - SNDO) u Amsterdamu 1986. godine, a masterirala je na Theatre Academy u Helsinkiju, 2010. godine.
Jedna je od osnivača Zodiak - Centra za novi ples, u okviru kog je delala kao koreograf u periodu od 2007-2009. Takođe, jedan je od osnivača Side Step Festivala, koji je zajedno sa svojim kolegama uređivala od 1996-2009. U 2013. godini delovala je i kao umetnički direktor Full Moon Dance Festivala.


Pol Pinjon je rođen 5. maja 1939. godine. Studirao je fiziku do 1962. godine kada se potpuno posvetio muzici kao kompozitor i izvođač. Prvi put je pokazao zanimanje za muziku sa 15 godina, kada je počeo učiti sviranje klarineta, koji, zajedno sa saksofonom, od tada aktivno svira. Dok je studirao fiziku, pohađao je privatne časove kontrapunkta i harmonije. Preselivši se u Jugoslaviju 1963. godine, nastavio je usavršavanje sa Vladanom Radovanovićem, sa kojim je 1972. godine (inicijalno još 1968.) osnovao Elektronski studio III programa Radio Beograda, u kojem je radio do preseljenja u Švedsku 1983. godine. Pripada mu značajan deo zasluga za dizajniranje stožernog sintetizera zvuka beogradskog studija EMS Sinti 100 (Synthi 100) , za koji je napisao i detaljno uputsvo za upotrebu. Za vreme rada u studiju, bavio se komponovanjem, tehničkom podrškom, psihoakustičkim istraživanjima i promocijom produkcije studija. U Beogradu je osnovao i free-impro grupu Interaction sa kojom je aktivno nastupao. Nakon dolaska u Švedsku posvećuje se istraživanju digitalnog procesuiranja signala, ne prestajući sa sviračkim aktivnostima. Iako utemeljen u improvizovanim praksama, Pinjon je ostvario značajan broj dela, među kojima su pojedina nagrađena prestižnim priznanjima. Među ranijim ostvarenjima se izdvajaju "Tri polimera za klavir solo", "Tri komada za violinu i klavir", "Nokturno za fagot i gitaru", "Pet komada za tenor i kamerni ansambl", pisani upotrebom različitih serijanih tehnika. Tokom boravka u Beogradu nastale su kompozicije "Hardware performance " (prva kompozicija realizovana u el. studiju III programa), "Mechanical cartoons", "Yeah" i druge. Dela "Hendrix" i "Microhabitat" nagrađena su na prestižnom festivalu elektroakustičke muzike u Buržu.

Improstor #77

Omladinski centar CK13
2.4.2016.
21h

Marko Paunović- magnetofon
Ivan Čkonjević- električna gitara, mandolina, objekti

WoO - električna gitara
Izvanredni Bob- vizuelna manipulacija

=================================================
Marko Paunović, ambijentalni umetnik, bavi se sintezom elektro-akustike i ambijenta, istražujući zvučni potencijal melanholične atmosfere autističnih pejzaža u okvirima minimalizma i drona. Njegova produkcija vidljiva je u radu dua Andagainandagain, kao i solo projekta Pièces froides. Njegovi poetsko–teorijski tekstovi predstavljaju primer konceptualne i jezičke (l=a=n=g=u=a=g=e) poezije, a ujedno su i polazišta za nastanak kompozicija.

Ivan Čkonjević je gitarista koji instrumentu pristupa proširenim tehnikama sviranja, mahom tretirajući gitaru kao gudački instrument. Aktivan je u različitim sferama muzičkog izraza, uglavnom kroz kolaboracije sa različitim muzičarima. Od 2015. godine član je improve sastava Bloom 5.
Suosnivač je organizacije K.N.A.P. i jedan je od organizatora serije improvizovanih koncerata - Improstor.

Bob Milošević poznat i kao “Izvanredni Bob” je beogradski medijski umetnik, prisutan već više od decenije na internacionalnoj sceni. Roster Bobovih saradnika čini veliki broj muzičara, umetnika, hakera i reditelja, sa kojima je nastupao na mnogobrojnim festivalima širom Evrope i Amerike.
Bob je fokusiran na generičku audio-vizuelnu manipulaciju u realnom vremenu, koliko i za degeneričku analizu elektronske slike. Primenivši iskustva strukturalnog filma na video, istražuje estetiku greške i random strukture u analognom i digitalnom formatu.

Ozvučavajuci objekte kao što su mobilni telefoni, medija plejeri, komunikatori, kompjuterska oprema i drugi, WoO proizvodi zvukove koji su inače nedostupni ljudskom uhu. Koristeći se gitarom kao medijumom, igra frekvencija i oscilacija pretvara se u prave organske simfonije. Njihova kompleksnost se ogleda u slojevitosti melodija koje se medjusobno prepliću, stvarajući hipnotične harmonije koje vode slušaoca na zanimljivo putovanje.
Vodi sopstvenu izdavacku kuću Herbarium Records za koju je ove godine objavio dva albuma: City Scripts i Six For Screening u ogranicenom tirazu od 60 primeraka. Jedan je od osnivača sastava Belgrade Noise koji na veoma kreativan nacin spaja free jazz sa noise rockom, psihodelijom i elektronikom.

Ulaz: 150 Rsd

четвртак, 4. фебруар 2016.

Improstor #76

IMPROSTOR #76
Zavod za kulturu Vojvodine
5.2.2016.
u 21h

Manja Ristić - violina
Marina Džukljev - klavir
Đorđe Marković - gitara

Manja Ristić, (1979), diplomirala na FMU u Beogradu – instrument violina; PGDip završila na Royal College of Music LondonuKao solo i kamerni muzičar nastupala je širom Velike Britanije, Francuske, Austrije, Nemačke, Belgije, Holandije, Danske, Italije, Mađarske, Slovenije, Hrvatske, Makedonije, Bosne, Crne Gore i Srbije. 2004. osniva Udruženje multimedijalnih umetnika AUROPOLIS. Osim profesionalne violinističke karijere Manja je multimedijalni umetnik i interdsiciplinarni istraživač sa velikim brojem performansa i kuriranih izložbi izvedenih u zemlji i inostranstvu, zatim, kulturni aktivista, (‘A Soul for Europe E.E.I.G. – član Strateške grupe), edukator, radio spikerproducent savremene muzike i izdat pesnik. Manja je autor svetkse antologije savremene poezije na 43 jezika pod nazivom 11 9 Web streaming poetry, i koordinator NOFM internet radio stanice. Živi i radi u Beogradu.



Marina Džukljev je trenutno aktivna u sferi improv performansa i primenjenih zvučnih umetnosti. Član je nekoliko internacionalnih improv ansambala i jedan je od aktivnih članova kolektiva Improstor. Sarađivala je sa značajnim umetnicima evropske i regionalne scene. Kao edukator osvaja značajna priznanja, a njeni studenti započinju uspešne profesionalne karijere.. 

Đorđe Marković je kompozitor i improvizator iz Novog Sada // Inspirisan je prirodom zvuka i procesom slušanja. 
Improvizaciju shvata kao auditivno ispunjenje poriva za jedinstvom u slobodi.


среда, 27. јануар 2016.

Improstor #75




Omladinski centar CK13
30.1.2016.
u 21h
Ulaz 200 rsd

Blank Disc + Nenad Marković 
Kovács Gergely + Нойзац 

Blank Disc - gitara,elektronika, perkusije
Nenad Markovic - truba

Kovács Gergely - bubnjevi, perkusije
Нойзац - elektronika, commodore 64, bubnjevi, saksofon


//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Nenad Marković
Kao trubač je nastupao sa brojnim renomiranim ansamblima širom sveta, izvodeći klasičnu i savremenu muziku. Sarađivao je sa nekim od najpoznatijih kompozitora i dirigenata današnjice kao što su Claudio Abbado, Pierre Boulez, Heiner Goebbels i Mauricio Kagel. Važan i stalno prisutan deo Markovićeve prakse čini improvizacija, i nastupe ove vrste ostvario je sa muzičarima kao što su: Michel Doneda, Eugene Chadbourne, Agustí Fernandez, Dickson Dee, Kim Myhr, Oren Ambarchi, Z'ev, Blank Disc i brojni drugi.
Nenad je umetnički direktor ansambla Studio 6 i docent na Muzičkoj akademiji u Novom Sadu.

http://www.nenadmarkovic.net/


https://soundcloud.com/nenad-markovic


Blank Disc je duet (Srdan Muc-gitara, Robert Roža-elektronika, predmeti) nastao iz zrenjaninskog noise-rock benda Rascep.
Od 1997. godine se bave slobodnom improvizacijom i elektroakusticnom muzikom.
Sarađvali sa brojnim muzičarima; Keith Rowe, Kazuhisa Uchihashi, Otomo Yoshihide, George Cremashi, Matthew Ostrovsky, Ensemble Rue du Nord, Jonas Kocher, Michel Doneda, Jacques Demierre, Vladimirom Volkov, Richard Brinka, Nhandan Chirco, Irena Tomažin i mnogi drugi.
Učestvovali na brojnim domaćim i međunarodnim festivalima "nove" muzike (RingRing-Belgrade, Exit-Novi Sad Erik Satie Vexations project, Alternativa-Prague, Ex-Eu-Wienna, Rue du Nord-Lausanne, Swiss-Balkan Creative Music Project, Jazz and More-Sibiu, S8mm festival-Szeged,...)
U saradnji sa nemačkim saksofonistom Georg Wissel-om od 2006. rade kao Blankdisc Trio i objavili su CD "im KomikerLand" za Nemackog izdavača Nurnichtnur
Sa Nenadom Markovićem su 2007. godine započeli saradnju a ovaj trio je do sada objavio jedan CD “XIV with Nenad MARKOVIC” (2009). Drugi dugo najavljivani zajednički CD je iako pripremljen i čeka na izdavanje.

https://soundcloud.com/nenad-markovic/02-blank-disc-zrenjanin-03-10


https://soundcloud.com/blank-disc-1



Gergelj Kovač (Kovács Gergely) iz Budimpešte je mladi bubnjar i perkusionista trenutno vrlo aktivan na eksperimentalnoj i free jazz/improv muzičkoj sceni iz Mađarske. Svira u više značajnih formacija iz Budimpešte kao što su rubik.erno.quintet, Gentry Sultan i The Pastorz, bavi se i improvizovanom muzikom za filmove (Not About Paprikas, Najveći deo duša koji žive oko nas itd.) Zadnji projekat mu je muzika koju su radili sa saksofonistom i kompozitorom Miroslavom Totom iz Slovačke za video-operu Oko Za Oko.
https://gentrysultan.bandcamp.com/


https://www.facebook.com/rubik.erno.quintet


https://www.youtube.com/watch?v=ZcrlyBkhPko



Нойзац je elektro-akustični sastav iz Novog Sada čiji su članovi: Milan Milojković (elektronika), Peđa Okiljević (saksofon) i Filip Đurović (bubnjevi)
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
ulaz / entrance 200 rsd